15.8.2019

25.5.2012 se začala psát povídka s názvem Xena z Třebaňského údolí.  Nádherná fenečka vlkošedé barvy moc hodná, nekonfliktní, tichá a úspěšná na výstavách. Bylo to naše heboučké sluníčko, které nám na svět přivedlo vždy dvě štěňátka přirozenou cestou.Letos čekala tři štěnda. Bohužel porod musel být císařským řezem, a Xena přes veškerou péči veterináře nepřežila a 13.8. se tato kapitola ukončila. Přesto po ní zůstali dvě holky a jeden pejsek.

Otec :C.I.B. Alva z Třebaňského údolí

Matka: Yade Centia 

Moc nám chybíš a budeme na Tebe vzpomínat s velkou láskou.


 

2.3.2012       Dnes se nám rozrostla smečka o hezkou fenečku jménem Babetka Mateřídoučka.


14.1.2012      GCh. ,Fortuna Chér pod Měndou splnila podmínku pro udělení mezinárodního šampióna na výstavě v Norimberku, kde spolu s Hortenzií z Třebaňského údolí získaly V1,CAC  i CACIB.
9.10.2011       Hortenzie z Třebaňského údolí na MVP v Českých Budějovicích dodělala ČESKÉHO ŠAMPIONA.

25.4.2011      Na MVP v Holandsku získala Hortenzie z Třebaňského údolí titul CACIB, a Fortuna Chér pod Měndou (Růženka )  Res.CACIB.


29.8.2010   Hortenzie z Třebaňského údolí splnila podmínky pro udělení titulu Junior Šampion.


16.6.2010   Fortuna Chér pod Měndou získala titul GRANDŠAMPION


21.5.2010   Dnes se nám rozrostla smečka o parádního kluka-Jasmínka-.Narodil ze spojení rodičů,Clívie z Třebaňského údolí a Jorik Bílpark /děděček- CACAO de Valle Naranco nyní žije v Polsku/.


Dne 11.4. nám začal den již ve 2 hod. ranní.Vyjeli jsme se podívat do Ostravy na NVP, kde byla přihlášena naše "G-éčka" do skupiny mladých - pes i fena. Nechyběla ani naše Růženka ve třídě vítězů. Do Ostravy se jelo velice dobře a na výstavišti jsme byli mezi prvními účastníky. Gladiolek si vychodil V3  a Gloxinie známku Výborná. z počtu asi 14 fen. Naše ložisko byla Růženka a tak jsme byli napnutý jak ji to dopadne s fenkou, která byla v této třídě s ní přihlášená. Chodila úžasně a získala V1, CAC, Národní vítěz a BOB. Museli jsme tudíž čekat na odpolední soutěže a tím i  na pohárek BOB. Ve  skupině IX.FCI chodila více než úžasně. Byla vybrána do užšího výběru a nakonec obsadila na bedně 1.místo a tím získala BIG.  a KRÁSNÝ POHÁR
31.1.2010   Dne 30.1.2010  panička přihlásila Růženku na šampion- šampionů do Prahy do Hotelu TOP. Zde byl přihlášen i Denis od Boromějek,Fortuna Chér pod Měndou, Faustinka od Boromějek a Colombina Bohemia Kevin. Rozhodčí pro skupinu IX byla RNDr.Zuzana Brotánková. Každého samostatně prohlédla jak na stole, tak v pohybu a z těchto 4 si nakonec vybrala Faustinku a Fortunu /Růženku/. Hodně dlouho obě chodily a krásně se předváděly. Faustinka je již hotová fenka po štěňátkách . Po velkém posuzování se rozhodla do dalšího kola poslat Faustinku od Boromějek. Je to moc krásný pocit vidět, že obě jsou tak vyrovnané krásné fenky. Faustice blahopřejeme a mi to zase zkusíme opět příště.

10.1.2010   Včera se konala první Klubová výstava našeho nového Chihuahua klubu. S napětím jsme očekávali jak tato akce dopadne.  Po reakci vystavovatelů našich i vystavovatelů z druhého klubu máme radost že se výstava všem líbila. A jak dopadli naše odchovy? Růženka splnila podmínky k získání titulu Český šampion-vyhrála třídu otevřenou a tím V1 CAC,poté Nejlepší fena výstavy a nakonec ocenění BOB. Alvíček vyhrál svoji třídu šampionů V1 CAC.K zisku titul  Český grandšampion musí získat ještě jednoho CACe. Clívijka ve třídě šampionů dostala V2 Res. CAC, její dcera Fialka V3 ve třídě mladých. A náš nejmenší "čertík" Yngi Dog-Lome ve třídě štěňat VN1. Jěště v soutěži -Nejhezčí pár-Alva s Clívií byli první  ze třech párů a v soutěži -Nejlepší skupina také první.


1.1.2010     Nový rok nám začal radostnou událostí. Krátce po půlnoci se nám rozrodila Barborka z Třebaňského údolí. Nejdříve přivedla na svět fenečku Irisku s váhou 138 gr. a během hodiny ještě pejska Ibiška s váhou 105 gr.Vše proběhlo přirozenou cestou a maji se opravdu k světu.


9.11.2009    Tentokráte musím začít se zprávou ,která není to pravé ořechové.Alvíček na MVP v Praze Letňanech dostal ohodnocení "jen" Výborný. Ale i psi "mají své dny". Prostě momentální výrok posuzovatele může být jakýkoliv a rozumný chovatel ho respektuje. Také jsme respektovali ( a s radostí) ohodnocení naší Růženky nejdříve V1 CAC, poté CACIB, a nakonec to nejlepší -BOB-. Dobrý pocit nám nemohly zkazit ani řeči a osočování konkurence ,že výsledky máme "ze známosti" a pod.S tím se v kruzích českých chovatelů většiny plemen setká snad každý. Proto si z toho málo děláme. Každý ,kdo zná výstavní úspěchy Fortuny Chér pod Měndou, alias  Růženky ( získání třech Bobů,nominace na Cruft od třech různých rozhodčích u nás i ve Švýcarsku ) ten si udělá sám svůj úsudek. -Zlé jazyky- byly, jsou a budou.S tím nikdo nic neudělá.

REKAPITULACE LETOŠNÍHO ROKU

Clívijka z Třebaňského údolí v letošním roce získala titul šampion dvou zemí. Na světové výstavě v Bratislavě ohodnocení V4.  Alva z Třebaňského údolí na světové výstavě si vychodil známku výborný z 16 přihlášených šampionů a Fortuna - pracovním názvem Růženka si vychodila junior šampion a klubový šampion, na českého si musi počkat na první výstavu po novém roce a na interšampiona již má 4x CACIB ze dvou zemí a tak v měsíci říjnu příštího roku ji stačí jeden CACIB v nějakém jiném státě. Získala i nominaci na CRUFTS, ale tam bohužel nepojedeme.Tento rok opravdu musíme hodnotit jako PRO NÁS VELMI ÚSPĚŠNÝ !!! NENI CO DODAT.

 


25.10.2009   Tak se musíme podělit o radost z MVP v Českých Budějovicích. Alvuša ve třídě šampionů dostal Res.CAC a Res.CACIB. Nebyl zrovna ve své kůži, a proto je toto umístění moc "fajn". Clívie ve stejné třídě  V2 Res.CAC, když před ní byla Faustinka od Boromějek. A to nejlepší na konec. Růženka zatím v mezitřídě vyhrála s V1 CAC,potom i  CACIBA a aby toho pěkného nebylo málo, tak o BOBA to natřela krásné  Faustince od Boromějek. Nesmíme zapomenout na kamarády ze Slunečného útesu a z ch.st. pod Měndou. Jiřinky Aurinka dostala V2 Res.CAC a Křišťálův Orin Satya V1 CaJC.  Ještě se musím zmínit o dcerce Alvíčka- Biance od Táborských Dvořáků. Ta na své první výstavě dostala V1 CaJC, pak nejlepší Mladý jedinec.


19.10.2009    Po Světovce se naše Růženka, Clívie  a samozřejmě panička vydaly na MVP do Švýcarska, do Lausanne. Byly tam dvě CACIBové výstavy. První den holky získaly -Růža, CAC,CACIB.BOB.- Clívie CAC, RES.CACIB.  Druhý den, kdy byla i nominace na Crufts Růženka dostala CAC a CACIB s nominací do Anglie, a Clívijka dostala RES.CAC. Po spočítání bodů za hodnocení na výstavách splnila Růženka podmínky na udělení Klubového šampiona. 


11.10.2009    Zúčastnit se World Dog Show je doopravdy obrovský zážitek.  Každý chovatel uvidí kam se světový trend v chovu čivav ubírá.  Vždyť takový MISTY MEADOW´S DONALD DUCK nebo MULTI.CH.BRILLIANT WIN JP CHARM AMB to je pastva pro oči.  Psi z chovů z Ruska,Japonska,Itálie nebo Finska kteří se umístili na předních místech si určitě tyto posice zaslouží.  Naši psi a feny z chovů ČR se také ve světové konkurenci nijak neztratili.A ten z našich chovatelů, který získal umístění s pořadím nebo titulem musí být určitě také spokojený.                 A proto i naše maličkost je se "světovkou" , nebo s výsledky našich pejsků spokojena. Vždyť Alvovo ocenění excelent ve třídě šampionů je "špicové", a  Clívie excelent 4 také ve třídě šampionů, je pro nás super. A proto tyto ocenění nám dávají jistotu ,že v chovech v ČR  se nemáme za co stydět a nejsme na desáté koleji.                                                                          Na podobnou akci která bude poblíže v Evropě by jsme se určitě jeli rádi podívat a s potěšením okukovat krásné psy nejen našeho plemene.  Všem takovou výstavu doporučujeme. Je to zážitek. 


5.10.2009  Dostali jsme příjemnou zprávu z Polska. Paní Boženka která má náš úspěšný odchov Daphné a Dračíka oznámila, že Dafinka dodělala polského Junioršampiona a Dráček získal na Národní výstavě v Rybniku druhého CACE ,a znovu se přiblížil k získání titulu Polský šampion. Takže naše odchovy nám dělají radost nejen u nás, ale i v cizině.


20.9.2009  Opět se nám rozrostla naše smečka.Tentokráte nebyly vůbec žádná problémy s porodem. Aranka k nám přišla od kamarádů z Hýskova. Je to jak samo jméno napovídá (v romštině) naše "zlatíčko".Protože je černá,jen s bílou náprsenkou ,tak se pěkně  hodí k Barunce a ke "G-éčkům".Jak v klidu postojí k focení,hned se pochlubíme fotkama.


5.9.2009    I když jen na Krajské výstavě, tak nám naši pesani udělali obrovskou radost. Růženka v mezitřídě vyhrála Vítěze třídy a pak i Krajského vítěze. To úplně samé vybojoval Alvíček ve třídě šampionů a Clívie vychodila v šampionech Vítěze třídy.


30.8.2009  MVP v Mladé Boleslavi pro naše psy i pro nás dopadla vcelku výborně. Alvuša ve třídě šampionů v konkurenci šesti psů, dostal V2 RES.CACIB jeho dcera Clívie ohodnocení V4, a nakonec Růženka vyhrála svoji mezitřídu za V1 CAC.     Náš  Dračík z Třebaňského údolí  získal v Polsku na MVP ocenění V2 RES.CACIB.


22.8.2009  Dnes jsme se zúčastnili Speciální výstavy čivav v Karlových Varech.Vystavovali se Alva a Růženka. Irský rozhodčí který posuzoval spravedlivě,ocenil Alvíčka titulem V2 Res.Cac , a Růženka dostala ocenění V3. Že to bylo na "speciálce", ve velké konkurenci,tak jsme na výsost spokojeni.  A ještě jedna hezká zprávička. Alvíčkova dcera Dynamit Day Nova Sympatia  vyhrála ve třídě mladý V1 CaJc, a následně i nejlepšího jedince třídy mladých.                                                                                                                                           


17.8.2009  Dračík z Třebaňského údolí získal v Polsku na Národní výstavě v Nowym Targu ocenění BOB. Tím začal po získání titulu polský Junior šampion, plnit podmínky pro Šampiona Polska. Máme velkou radost ,že náš odchov je úspěšný i v cizině. Držíme D    ráčkovi všechny palce ,aby se mu dařilo i v budoucnu. Také díky jeho nové majitelce paní Božence ve Waršavě.


28.7.2009  Aby jsme nevyšli ze cviku ,opět u nás probíhalo uvedení nového štěňátka na svět.  Chaira Satya a Alk Cinderellas Ranch si "vyrobili" krásnou modrošedou fenečku  kterou jsme pojmenovali jak je u nás zvykem po kytičkách -CHRPA-. 


25.7. 2009 Dnes ráno nám naše Arnetka Z Třebaňského údolí porodila jednu fenečku jménem HORTENZIE. Arnetka se nám spustila s hezkým kraťákem -Rey Cherí pod Měndou.


19.7. 2009   Tentokráte nám Růženka na NVP v Mladé Boleslavi, udělala nějaký ten bodík pro Klubového šampiona. Dostala v mezitřídě ResCace, soutěžilo šest fenek a ta která Růžu porazila,pak získala ocenění "nejlepší pes plemene" BOB. I tentokráte pan Ing. Bártek nešetřil Védéčkama,ale zato neudělil třeba ocenění CaJc. Dost přísný rozhodčí,ale myslíme si že vskutku spravedlivý. Příští výstava bude krásná ,oblastní v Rybníkách u Dobříše.Tak nashle.


14.6.2009    Třetí CACE a tím krůček ke splnění titulu Český šampion udělala naše Růženka(Fortuna Chér pod Měndou).Pan Ing.Leoš Jančík prohlásil,že jako jediná ve třídě z vystavovaných fenek je bez chyby. Alva ve třídě vítězů dostal od rozhodčího také hodnocení V1 CAC. Těšíme za týden v Rokycanech na Krajské výstavě nashledanou.


6.6.2009     Výstava v Lysé nad Labem se nám a hlavně Růžence vyvedla. V mezitřídě vybojovala svého druhého CACe. Na to že rozhodčí, pan Bártek VéDéčkama vůbec nešetřil je V1 CAC, dost velký úspěch. Také Jířa s Aurinií byla úspěšná a dostala Res.CAC, a Křišťálovi se dvěma psi dokonce dvakrát CaJc.Tak že všichni vystavovaní si odnesli pohár. Příští týden nás čeká Národka v Klatovech.


24.5.2009    Tak nám Růženka získala na MVP v Litoměřicích svého prvého CACE. Paní rozhodčí Ing. Ivaně Síbrtové se líbila její veselost. Je to po získání JCh. hezký nástup na získání  Českého šampiona.Ale to je vysoký cíl. Snad se Růže povede.  Před chvilkou volala z Polska Boženka ,majitelka našeho vrhu -D-,  Dračík udělal v roce věku polského Junioršampiona. A Daphne (naše Dafinka) Dostala ve třídě mladých krásnou V1. Tak  z toho máme opravdu  "velikananánskou" radost. Do Polska posíláme gratulku.


16.5.2009   KVP Plzeň-to byl cíl našeho výletu v sobotu. Do Plzně jsme jeli s Růženkou a Alvíčkem. Růža ve třídě mladých vyhrála Vítěze třídy a v odpoledních soutěžích , si ze všech plemen odnesla krásné třetí místo. A Alva, aby se nedal zahambit tak ve třídě Vítězů dostal Krajského vítěze  a odpoledne ze všech psů skupiny IX, jako Růža byl na třetím místě. Tak pro nás i když jen Krajská ,byla výstava úspěšná. Za týden v Litoměřicích nashle.


5.5.2009   Dnes se nám narodili dvě štěňátka ze spojení naší HanapepeAlk Cinderellas Ranch.Fence jsme dali jméno GLOXINIE, a pejsek se jmenuje Gladiol. Štěňátka mají tmavou barvu,po otci by mohli být do modra.


4.5.2009   Když se panička vrátila z výletu , měla pro nás ještě jednu dobrou zprávičku.Clívijka získala i titul Champion Monte Negra. Bylo to tam hodné našlapané,samí Rusové a hlavně Italové.Čekalo se i čtyři hodiny od začátku výstavy než dorazí Italové. Chci vědět zda i u nás by se čekalo na opožděné vystavovatele.


1.5.2009    Panička odjela s Clívií na čtyři MVP do Makedonie a Černé Hory. Po prvních dvou výstavách  vybojovala Clívijka titul Champion Makedonie. Tak ji držím palce ,aby i v Monte negru byla alespoň z části tak úspěšná. Proti dřívějšku jsou výstavy mnohem více obsazeny,zvláště vystavovateli z Ruska.


26.4.2009  Dnes nám udělala obrovskou radost naše Růženka, nebo-li Fortuna Cher pod Měndou. Na MVP v Českých Budějovicích získala svého třetího CaJce, a tím splnila podmínky pro udělení Junior Championa. Vyhrát mezi deseti kvalitními fenkami je pro Růžu velký úspěch. Nesmím zapomenout na naši kámošku Aurinii ze Slunečného útesu . Její CaC je taky na uznání. Vždyť Jiřinka měla z toho velkou radost. Doufáme , že s úspěchem přijede panička i s Clívií  z Makedonie a Černé Hory.Mezi 1.5. až 4.5. tam jsou čtyři výstavy. 


22.3.2009  Opět jedna prima zprávička z Polska. Na MVP v Katowicích která byla  nominací na CRUFT skončil Dráček s ohodnocením V4, a Dafinka z patnácti fenek skončila s V3. Tak že pro nás znovu úspěch našeho odchovu.


16.3.2009   Přišla nám radostná zpráva z Polska. Dráček z Třebaňského údolí z našeho  -D- vrhu, získal na polské Národní výstavě v Jaroslavě ve třídě "mladý" již druhého CaJCe a navíc vyhrál v závěrečné soutěži titul "nejlepší mladý pes". Tak máme z našeho odchovu velkou radost a držíme palce do dalších výstav.


22.2.2009   Tak již máme doma další chovné fenečky.Na bonitaci v Praze dostala Fortuna Chér pod Měndou do bonitačního kodu samé nuly a Ellior Masp Master of  Shadows jen jednu jedničku.Takže velká spokojenost.


21.2.2009  Jsou přidány fotky do "společné" z masopustu,na kterém byla panička s Jiřinkou Smejkalovou ze Slunečného útesu a celou smečkou v maskách starých řemesel.


10.2.2009   Dnes se naší Clívii z Třebaňského údolí a Alk Cinderells Ranch narodila jedna fenečka,a tu jsme pojmenovali jak je u nás zvykem po květině ,a to FIALKA. Porodní váha 150 gramů.


11.1.2009   Alvíček V2 ResCaC, Clívie V2 ResCaC,  Fortuna V3, Bubáček Výborná. To jsou krásné výsledky našich pejsků na Národní výstavě v Olomouci. V takovém  množství (10) fenek v mezitřídě - Clívijka druhé místo to je pro nás veliký úspěch. Fortuna (Růženka ) dokonce ze sedmnácti fenek třetí, toho si také ceníme . I Alvův ResCac i když jen ze třech soutěžících je vítaný. No a Bubáček, Výborná na první výstavě je nadějné umístění. I naši přátelé z Čokoládového štěstí a Jiřinka ze Slunečného útesu nepropadli. Další akce naší ekipy je bonitace v únoru. Zatím nashle.


2.1.2009    Dnes se nám ráno rozrostla smečka o čtyři štěnda.Čtyři kluci se narodili ze spojení Barborky a Czardaše Satya stejně jako u vrhu-D. Váhy jsou pod tlačítkem "štěňátka". Fotky  dáme na Web až  nám Rebča pomůže s problémy na stránkách.


16.11.2008   Na MVP v Letňanech  se tentokráte byla s paničkou podívat a vystavit se jen naše Fortuna Chér pod Měndou. Byla to výstava hodně obsazená. Jen ve třídě mladých kde se Růženka vystavovala bylo přihlášeno 17 feneček.Na tak velkou konkurenci je ohodnocení Výborná 4 pro nás docela úspěch. Ještě musím poblahopřát k vítězství v naší třídě malé "Lence-Rebece". Leni , jen takl. Letos to byla naše poslední výstava.Příští rok se opět budeme snažit o nějaké to pěkné umístění.


19.10.2008    Růženka nám dělá stále velkou radost. Na Národní výstavě v Brně ve třídě mladých ji paní rozhodčí ocenila Výbornou 1 a tím i  CaJcem. Alvuša ve Třídě Vítězů skončil druhý z V2 Res.CaC za Denisem od Boromějek a Clívijka dostala tentokráte "jen" Výbornou,když ji pořadí uteklo o fous. V budoucnu uvidíme kdo  z našich hafušů  bude na výstavách jěště úspěšný. První zkouška je v Praze Letňanech.


27.9.2008     Výstava v Českých Budějovicích pro nás dopadla opět dobře. Panička odjela na výstavu jen s naší Růženkou (Fortuna Chér pod Měndou ). Poprvé chodila ve třídě mladých, a že ji ocenil rozhodčí Dušan Paunovič CaJcem je pro nás velký úspěch. Snad to není takovéto umístění poslední.  Čauky v Brně


20.9.2008    Speciální výstava v Ostravě.  Naše ,dá se říci celkem úspěšná výstava.  Jeli jsme do Ostravy s pěti psy a  všichni dostali minimálně ocenění Výborný.  Fortuna Chér pod Měndou ( Růženka )si v dorostu vyšlapala VN2, Clívie  ve třídě mladých dostala od italského rozhodčího pana Francesca Cochettiho první místo  a tím i ocenění CaJc.  Chaira Satya (Šarynka ) v mezitřídě V4.  Hanepepe Bohemi Alké (Pepina ) na to že je po štěňatech získala ocenění Výborná.  Ve třídě Šampionů náš Alvíček skončil za opravdu krásnými psy třetí.  Z těchto výsledků a tím že posuzoval výborný rozhodčí si myslíme že naše chovatelská stanice se nemusí nikde za své psi vůbec stydět.


6.9.2008    Dnes jsme se byli podívat na Krajské výstavě psů Dog show v Rybníkách u Dobříše.Vystavovali jsme Chairu Satya,Fortunu Cher pod Měndou a našeho Alvu.Na to ,že tu byla dost kvalitní konkurence si naši psi vedli celkem dobře. Šarynka (Chaira) dostala Výbornou 2( vyhrála Lisanka z Kmochova zátiší) , Alva V1 a Krajského vítěze(porazil Lumpíka z Petlendu a Wiribalda Kubibar)  , a Růženka (Fortuna) VN1 a v odpoledních soutěžích  v dorostu byla na bedně třetí.A to jí udělila známá finská rozhodčí Satu Stenroos. 


26.8.2008 Dnes přišla dlouho očekávaná listovní zásilka z Belgie.Alvíčkovi byl přiznán titul           INTERCHAMPIONA.


25.7.2008   Tak jsme včera odvezli náš celý vrh-D, k novým páníčkům do Polska. Cesta hrozná a polské cesty ještě horší. Doufáme, že Daphné a Dračík z Třebaňského údolí se budou mít u nových chovatelů dobře a Ti s nimi budou také spokojeni. Bylo nám smutno když jsme odjížděli a pejsci tam zůstali. Panička to jako vždy obrečela, a tak musela alespoň na jejich stránky něco s toho smutku sdělit ostatním v aktualitách na  www.trebudolivrhd.estranky.cz


20.7.2008   Národní výstava psů v Mladé Boleslavi se nám, nebo spíše našim pejskům docela vydařila.Co jsme vystavovali, to bylo v pořadí. Nejvíce radosti nám urobila Růženka neboli Fortuna Cher pod Měndou. V dorostu si přivezla medaily za VN1. Cínie i Clívie ve třídě mladých obsadily V3 a V4. Docela i Jiřinky Irenka, ve třídě otevřené, ve velké konkurenci  dostala V3.A nakonec i Křišťálův Chad Satya ,který jel s námi obdržel od výborného rozhodčího p. Mudry CaJc. TAK ŽE VŠICHNI BYLI MOC A MOC SPOKOJENÍ.


14.6.2008  Na krajské výstavě v Rokycanech bylo i tentokrát krásné počasí a na místo loňských náletů včel ,lítaly kolem nás rogala a ultralighty. Přivezli jsme si zásluhou Alvíčka a novicky Růženky tři poháry. Růža (Fortuna Cher pod Měndou ) na to že to byla její první výstava,to odchodila přímo super a dostala VN1 a  pohár ve tvaru ratolesti. Clívijka byla ze čtyřech mladých fenek třetí a také nezklamala. Alvuša vyhrál třídu vítězů a v hodnocení o krajského vítěze porazil čokoládového Chlapečka(Fliper  David a Goliáš) čehož si musíme cenit. Oba mají v rodokmenu  Fida z Denveru. Fliper jako tátu a Alvuša jako dědu.                                    Nashle na národce v M.B.


8.6.2008     Klubová výstava v Železnici u Jičína se našim pejskům docela vydařila. Šarynka (Chaira Satya ) vyšlapala ocenění Výborná. Byla obrovská konkurence, celkem dvacet fenek se předvádělo. No a Alvíček ze sedmi opravdu kvalitních šampionů obdržel vynikající ocenění Výborný 3. Toho si v takové konkurenci  považujeme. A naši "kámoši" ze Slunečného útesu , Aurinka s Irenkou se také neztratily a byly i s paničkou spokojené. Jinak za týden nashle v Rokycanech na krajské výstavě.


25.5.2008   V neděli byla naše smečka na MVP v Litoměřicích. Když mluvím o smečce ,myslím tím jen Šarynku a Alvíčka.Šárka se vystavovala spolu s 20ti jinými fenkami. V takové konkurenci je její druhé místo V2 pěkným úspěchem. Alva ve třídě šampionů dostal Res.CaCe.Jěště páníček vystavoval kamarádům, Šarynky bráchu Chad Satya a s tím vyběhal CajCe. Takže sumasumárum ,celkem úspěšná výstava.Za čtrnáct dní nashle na klubovce v Jičíně.   Ahoj 


10.5.2008   Dnes se nám rozrostla psí smečka o další dva přírůstky. V pět odpoledne se narodili naší Barunce a Czardásovi Satya jeden kluk a jedna psí slečna. Porod proběhl k naší radosti úplně normálně. Štěňátka jsou zatím po obou rodičích  černá, a vypádá to že budou mít pálení. Barča se zatím o ně stará ukázkově tak snad vše bude  bez problémů.


23.3.2008  se konala v Praze Letňanech MVP. Na tuto výstavu jsem jela já Clívie z Třebaňského údolí (dnes je mě devět měsíců) poprvé a hned ve třídě mladých, kde bylo celkem 25 fenek.Se mnou jela i Šarynka (správně Chayra Satya) .Obě jsme dostaly  známku výborná od paní Ivany Síbrtové,což je pro paničku moc pěkné ohodnocení.


2.2.2008     Jako každoročně se u nás v Zadní Třebani konal masopust a s ním spojené akce a radovánky.Tentokrát jsme masopust prožili ve společnosti kamarádů ,kteří také propadli té kouzelné a krásné posedlosti v zálibě v chovu pejsků. Přijela se k nám podívat Gabča Hradecká s manželem a fenkou Týnkou ,a také rodina Křišťálů s bostonem Vencou.Samozřejmně že nemohla chybět naše kámoška Jířa s Irenkou a Darkem. Po promenádě masek,ochutnávce masíčka,jitrnic ze zabíjačky se uskutečnila i soutěž masek,které oblékli páníčci na své pejsky. Objevily se masky jako -pionýrská skupina Iljičky kde byli baseti,bloodhoundi i porcelainka. Viděli jsme i voříšky jako lesní motýl a nakonec naše čiviny.Týnka ,Darek a Irenka měli masky šašků a Alvuša s Barunou šli jako snoubenci cikánské svatby.Nakonec bylo pěkné posezení u pivečka a muzice.Snad za rok se masopust povede neméně lépe.


15.1.2008   Tak nám tento rok začal dá se říci úspěšně.Panička se vydala s Alvou a s Barborkou na mezinárodní výstavu až do Ljubljaně ve Slovinsku. Tam se v nevídané konkurenci naši pejci vůbec neztratili.Za soupeře měli psi z Litvy,Itálie a Ruska.Mezi těmito krásnými psi dostal Alvíček 2x CaCe a konečně posledního CACIBA. Tím také splnil podmínky pro udělení titulu INTERCHAMPION. Barborka chytila jednoho Res.CaCe a tím nám udělala velikou radost.Teď čekáme zda naši štěníci budou také tak úspěšní.


19.11.2007   Já, Šarynka (ofiko Chaira Satya) jsem včera byla na své první mezinárodce i s Clívií a Alvíčkem. To Vám bylo všude psů, že jsem nevěděla kam se dřív podívat.Alva, starý harcovník ten to bral s nadhledem.Ale já i s naší Clívií jsme z toho byly úplně paf.Clívijka ,ta se nevystavovala a tak vše bylo na mně a na Alvovi. Já jsem dostala ocenění ve třídě štěňat  VN,a Alva dostal ve třídě šampionů V3. Páníček moc nezářil ale panička říkala "nemusí pršet, stačí když kape". Tentokráte bylo dle lidiček na výstavě všude dost místa ,takže se nikdo netlačil a nenadával.Asi by to tak mělo být na všech psích přehlídkách krásy. Mějt se fajn ,díky za návštěvu našich stránek a jinde na výstavě nashle.


11.11.2007   Včera jsme byli na MVP v Poznani.Taková konkurence se hned tak nevidí.Prostředí bylo špičkové,všude plno místa.To by se naši provozovatelé výstav mohli přiučit.Náš Alvuša ve třídě šampionů skončil třetí,ale v té konkurenci díky zato.První byl Pahkinan Texas Armycorps, druhý Multichampion Wesley vom Kanzelstein a za Alvou skončil další šampion Rusty vom Silberberg.Paní rozhodčí dala Alvu na třetí místo ,protože se mu nechtělo moc  chodit.Snad příště bude mít lepší náladu. Byl s námi ještě Gozo Zlatý javor a paní Krupková s Fustinkou ,ta dostala Res.Caciba.V Praze v Letňanech,má být obsazení čivav ještě kvalitnější,a tak se na výstavu moc a moc těšíme.Ahojky v Letňanech.


14.10.2007   Změna je život. Moc se nám to nechtělo, ale dnes se od nás odstěhovala naše Cínie z Třebaňského údolí. Protože šla do dobrých rukou,tak loučení nebylo tak smutné. Aby se nezmněnil počet hafušů,tak nám přivezli novou,krásnou kraťandu z ch.st. pod Měndou. Jmenuje se Zuca Cheri pod Měndou a její stránky uděláme co nejdříve.


29.9.2007  Čauky čauky, tak se musíme pochlubit po delší době  opět s úspěchem. Panička jela s Alvíčkem na mezinárodní výstavu do Černé Hory. Když vynechám komentář o cestě autobusem,tak se dostaneme k samotné výstavě.Ale i tady to bude trochu minikomentář.  Alva v sobotu vyhrál CACIBa i BOBa a tím udělal další krok k získání Intra. V neděli udělal CACe a tím získal i Champion Montenegra. Panička přijela celá nadšená jak samotným výsledkem vystavování,tak i poznáním nových lidí a kamarádů ,kteří ji pobláznili s dalšími výstavami v zahraničí.  Zatím nashle na výstavě v Praze.


8.9.2007   Ahoj všem, po delší výstavní dovolené jsme se dnes vypravili až do němec ,do Lipska na mezinárodní výstavu psů.Vystavoval se jen Alvíček,protože jedna fenka (Pepina) je po štěňatech, a druhá Barunka je doufáme ve psím očekávání. V Lipsku jsme byli poprvé a zarazila nás organizace v kruhu,úplně bez zmatků a problémů.Rozhodčí měl také hezký přístup a vztah k pejskům ,což bylo patrné na první pohled.Měli jsme ve třídě Šampionů ,jednoho psa z Německa a překrásného Pahkinana.Samozřejmně že nám natrhl žaket a vyhrál.Alva dostal ResCaCe,a když Pahkinan vyhrál i Caciba tak o reverzáka Alvuša prohrál se psem z Německa,no ale nechceme komentovat výrok rozhodčího to nám nepřísluší, ale.......         Snad někdy příště Intera doděláme.  Když jsme jeli zpět měl jsem v autě NAHATOU  KOČKU!!!! No jo ,ale jen čtyřnohou.  To se jelo z Lipska až do Berlína kvůli Rebě pro kanadskou sphynxu (snad jsem to napsal dobře ) Kočka roztomilá,ale pejskům  se nevyrovná.Chovatelé koček jistě prominou tuto impertinenci.         

Na další výstavu jedeme s Alvou a naší novou fenkou Šerynkou do Letňan.Takže nashle v listopadu.


24.7.2007   Máme novou  fenečku  Chaire Satya.Na jejich stránkách se pracuje.


22.7.2007   Národní výstava v Mladé Boleslavi dopadla s počasím lépe než si kdo představoval.Po parných dnech bylo v neděli v hale na výstavě celkem příjemně.Objevilo se tam nevídané množství krátkých čivav,což na jiných výstavách je k vidění málokdy. Ale k našim prdelkám.Barunka tentokrát dostala jen VD,ne že by se špatně předvedla,ale rozhodčí to tak viděla. Alvíček ve třídě šampionů vyhrál a porazil Grieca Bohemia Kevin.Když se chodilo o národního vítěze,tak ten malinkatej ďáblík Aragon z Kajzrova vršku tak vrtěl ocáskem ,že si ho málem ukroutil,a to se paní rozhodčí tak líbilo že Aragon dostal titul.On Aragonek i bez toho kmitajícího prutu je pěkný.BOBA dostala kráska Colombína.Takže čau a někde na výstavě AHOJ.


4.7.2007     Dnes jsme se vypravili s Barunkou a Alvíčkem na výstavu do Černošic. Je to jen krajská výstava ale protože ji máme takřka za humny proč tam nejed. Paní rozhodčí Marušková olepila Barču hezkou V2, a Alvuša dostal nejdříve Vítěze třídy a pak vyšlapal ještě Krajského vítěze.Abych nezapomněl na konkurenci,tak musím hodit do placu ještě Irenku s Jířou kteří dostaly také Vítěze třídy a Hepíka s Leonou ti dokonce vyhráli ve finálovkách ve Třídě miminek. Přijela se také juknout Domy s Pepínem,ale nesoutěžili.Jako vždy se v Černošicích dávaly krásné poháry.Vždyť proto, na tyto výstavy mnoho chovatelů jezdí.  Mějte se a nashle v M.B.  


23.6.2007     NOVINKA JAKO HROM.                                                                                                Dnes máme takový malý, ale pro nás krásný svátek. Rozrostla se naše psí rodinka. Ráno se Pepině narodila dvě pěkná štěńátka a po obědě císařským řezem ještě jedna fenečka. Byly to pro nás dost hektické dny,to však zná úplně každý chovatel.  V sobotu ráno Pepina začala hrabat ,za chvíli praskla voda a po sedmé hodině jsme ji pomohli k černému klukovi. Tento příchod na svět proběhl tak lehce ,že jsme říkali co lidi na tom vidí za problém. A když za čtvrt hodiny vrhla další štěndo ,tentokrát holku a bez problémů už jsme na porodu neviděli nic těžkého. Ale ouha. Náš poradce chovu, pan Křišťál který mezitím přišel, nás připravil o iluze.Prý tam ještě něco má, a ty poslední dají nejvíc zabrat. A taky že jo.    Ubihala hodina za hodinou a fenka která udělala dvakrát prd,prd a mimískové byli venku, už byla tak zesláblá z neustálých kontrakcí ,že ji žádné síly už nezbyly. Bylo rozhodnuto ,že se pojede k vetovi. Tak se jelo do Slaného.  Když fenka nereagovala ani na provokačku,došlo na to nejhořší. Porod chirurgickým zákrokem. Když jsme viděli vybavení ordinace a vysvětlení co k čemu je ,tak se i Vacíno uklidnil. Pan doktor potom vytáhl holčinu ale moc se jí k životu nechtělo. Ve spolupráci s Jirkou Křišťálem se ji podařilo oživit a to Vám řeknu ,to je pocit když neživé tělíčko se poprvé nadechne.   Cestu domů se hřála na pupku kterému a i jeho majiteli panu Křišťálovi chceme ještě jednou poděkovat ,protože jako stálí začátečníci by jsme si s takovou situací asi špatně poradili. Teď si jen  přejeme aby štěnda a hlavně Pepinka byly v pořádku.   Tak to je ta naše největší novinka.