Dne 25.11.2012 se konala Klubová výstava v Nižboru.

Přihlášených jsme měli celkem 5 pejsků a jednu hendlerku ve třídě dítě a pes.

Z pejsků dlohosrstých byl přihlášen SRPEK Z TŘEBAŇSKÉHO ÚDOLÍ v mezitřídě a vychodil si známku V4.Ve třídě vítězů nastoupila CIB FORTUNA CHÉR POD MĚNDOU a získala V1,CAC. V další třídě nastoupila naše veteránka HANAPAPA BOHEMIA ALKE  a vychodila si známku V3.V krátkosrstých nastoupila v dorostu WIOLA Z TŘEBAŇSKÉHO ÚDOLÍ  a získala známku VN1, Ve třídě mladý feny byla přihlášena BABETA MATEŘIDOUŠKA  a dostala krásné ocenění V1,CAJC. Jako hendlerka nastoula naše vnučka paja-ruzenkakom.jpgPavlína Poustecká  s Růženkou a moc jim to slušelo. Po vystavení jsme si nechali ještě vyfotografovat naše pejsky profifotografkou.Byl to moc krásný a náročný den.I naše odchovy se krásně umístili : Podběl Kaky ve třídě otevřené-V3,Vřesík v mezitřídě V3, v krátkosrstých psech mezitřídě Quamoclit vychodil známku V2,R.CAC, v dorostu Xar z Třebaňského údolí známku N2.Zvonečník v třídě štěňat VN2,  a Zlatice ve třídě štěňat VN 2.


Dne 26.8.2012 jsme časně ráno odjeli do Ml.Bol. na MVP. V  hale jsme byli mezi prvními lidičkami a tak jsme okamžitě začali trénovat v kruhu. Posuzovala polská rozhodčí pani Rogowska Anna. Do kruhu nastupovali nejdříve krátkosrsté čivavy a tam byla přihlášená GCh.Hortenzie z Třebaňského údolí. Ve třídě vítězů si vychodila V1,CAC a nastoupila s ještě o CACIBa, který získala v doopravdy silné konkurenci. BOBa po zásluze získal pejsek Herionto od Vilzonky, který možná bude naším ženichem. V dlouhosrstých čivavách ve třídě mladých byl přihlášen Srpek z Třebaňského údolí a umístil se jako třetí v pořadí.

Dne 14.7. se konala v Zadní Třebani Speciální výstava. Přihlášené jsme měli čtyři  naše zástupce. Po zahájení výstavy byl předán naší GCh. Hortenzii z Třebaňského údolí krásný pohár za její úspěch a splnění Grandšampióna  Chihuahua klubu. Je nádherný. Jako první nastupoval Skřítek z Třebaňského údolí ve třídě mladých  a vychodil si ocenění V4. Ve fenkách tř.mladých byla přihlášena Pivoňka z Třebaňského údolí a umístila se na 3 místě.Mezitřída byla obsazena naší Narciskou z Třebaňského údolí a získala V1,CAC. Tím končily dlouhosrsté čivavy a začaly se posuzovat krátkosrsté. Ve třídě vítězů byla přihlášena GCh.Hortenzie z Třebaňského údolí a vychodila si V1,CAC a Vítěz speciální výstavy.Našich odchovů zde bylo více  přihlášených, a je možno si prohlédnout na stránkách klubu jak krásně se umístili.Posuzovala Ing.Ivana Síbrtová a štěňata a dorost posuzoval pan Robert Kubeš. Na závěr byla soutěž dítě a pes, kde bylo přihlášeno asi 11 dětí. Všechny si odnesly hodnotné dárky pro sebe, své miláčky a pohárek.V soutěži byla přihlášena naše vnoučata Pavlínka a Matěj Pousteckých.


1.7.2012   Na Národní výstavě v Klatovech nás přivítalo děsně teplé počasí. Ale na "zimáku" bylo docela příjemně. Pan Rozhodčí Robert Kubeš vše zvládl, si myslíme ke spokojenosti všech vystavovatelů. Naši psi se umístily v rámci možností.Srpeček dostal V4 , Narciska díky tomu že se jí pan rozhodčí nelíbil a nechtěla se dát pohladit jen známku V3 i když má na víc. Hortenzie , vyšlapala V 1 CACe a i Národního vítěze. I náš odchov Magnolie z Třebaňského údolí neudělal ostudu a Magy dostala známku Výborná. Největší radost nám ale udělal  Benjamin od Macháčků, který po získání CACIBa na MVP v Brně dostal v Klatovech i BOBa. Je to pejsek po našem Alvíčkovi. Proto ta radost. Již se těšíme na Speciální výstavu u nás ve Třebani 14.7.2012.
Dne 9.6.2012 jsme se rozjeli na naši nejoblíbenější Krajskou výstavu do Rokycan. Přihlášených jsme měli celkem 8 našich miláčků a přijeli i naše odchovy.Počasí nám přálo a tak to bylo pro nás i pejsky úžasná výstava.Nejdříve dlouhosrsté posuzovala pani RNDr.Zuzana Brotánková a jako první nastupoval Srpek z Třebaňského údolí -Skřítek ve třídě mladý pes. Se známkou V1,VTM, nás mile překvapil . Náš odchov nastoupil v mezitřídě: Máček z Třebaňského údolí  vychodil známku V1,VT,a ve třídě otevřené jeho bratr Měsíček Kaky z Třebaňského údolí ocenění V1,VT.KV. Ve fenkách ve třídě mladých  nastoupila Pivoňka z Třebaňského údolí dostala -V3, Orchidea z Třebaňského údolí  VD, mezitřídu obsadila Narciska z Třebaňského údolí V1,VT ve vítězích se vystavovala CH.Fortuna Chér pod Měndou V1,VT. Krátkosrsté posuzoval pan Řehánek.Ve třídě mladých nastoupil Slez z Třebaňského údolí a známka V1,VTM je slibná do budoucnosti.Fanfán Dog-Lome-Ferda získal V2. Ve fenkách ve třídě mladých nastupovala Slunečnice z Třebaňského údolí a vychodila si známku V1,VTM. Jako poslední nastoupila CH.Hortenzie z Třebaňského údolí a její známka- V1,VT,KV.Domu jsme se vraceli utahaní,spokojení ale s velkou radostí z našich krásných pejsků a odchovů. Tak zase za rok!!!

Ještě poděkování paní Anně Čechové za dobrou organizaci výstavy.


12.5.2012    Na naší oblíbenou výstavu v Plzni Doubravce ,jsme se vydali s Narciskou,Srpečkem a Fanfánem. Jel také s námi Dareček s paničkou Jířou. Při předpovědi počasí nám  trnulo. Výstava se pořádá pod širým nebem a tak v případě deště to je docela kruté. Pořadatelé však přesunuli malé psi do klubovny , tak nám nepřízeň počasí zas tak moc nevadila. Paní rozhodčí Zuzana Brotánková RNDr dala Srpečkovi V1 Vítěz třídy mladých, Fanfán dostal V2 a Narciska V1,Vítěz třidy a Krajský vítěz. Dareček pak Vítěz třídy veteránů. V odpoledních soutěžích si žádná čivava ani neškrtla ,jen Darek dostal ocenění Nejlepší veterán výstavy. Gratulujeme.
6.5.2012  se konala Mezinárodní výstava psů v Praze Letňanech. Panička se tam vydala s naší Narciskou z Třebaňského údolí. Po prvních rozhodnutích posuzovatelů ,všem vystavovatelům ztvrdly rysy, protože hodně psů dostalo známky- Dobrá, nebo byli psi diskvalifikováni. Takové přísné posuzování se hned tak nevidí. No ale ,naše Narciska to zvládla výborně a pan rozhodčí ji ocenil známkou Výborná 1, CAC a pak ještě vybojovala titul Res.CACIB. Pro nás opravdu velký úspěch. Teď nás čeká Krajská výstava v Plzni ,Mezinárodka v Litoměřicích a pak naše oblíbená Krajská v Rokycanech.
1.5.2012     Na naší Klubové výstavě ve Zbraslavi u Brna se představilo šest našich pejsků a feneček. V dlouhosrstých čivavách soutěžil Srpek z Třebaňského údolí, Narciska z Třebaňského údolí  Fialka z Třebaňského údolí. Ta si ve třídě otevřené  vyšlapala V2,RES.CAC. Srpeček dostal na své první výstavě z které byl celý "ťumpachový" ocenění V3. Narciska v mezitřídě si vychodila svého prvního CACe. V krátkých fenách ve třídě mladý, Slunečnice z Třebaňského údolí dostala  V3. Horynka si stále drží svůj standard a ve třídě vítězů vyhrála V1,CAC a nakonec i titul BOB. Nakonec náš Fanfán Dog-Lome ve třídě mladý dostal po zásluze ocenění V2. Příští týden naše Narciska jede na MVP do Prahy.Držíme ji všechny palce.
Na apríla 1.4.2012 se panička vydala s naší Narciskou , Horynkou a Alvou na Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Rozhodčí pan Ing.Leoš Jančík měl dost těžké rozhodování, protože se sešla velice kvalitní konkurence. Ve třídě šampiónů ve psech Alvíček obsadil třetí místo-má prostě již sedm let a proti mladým psům není již šance -.Za to mladá Narciska z Třebaňského údolí si vedla velmi dobře. Z osmi fenek ve třídě mladých obsadila první místo a dostala titul CAJC. A nakonec Hortenzie z Třebaňského údolí vyhrála třídu šampiónů, získala titul CACIB a tím splnila nárok na titul Grandšampión. A pak ještě jedno takové ohodnocení a bude mít titul Interšampión. Tak že tato výstava splnila naše očekávání a jsme úplně spokojeni. Těšíme se na další  -Klubovou výstavu v květnu ve Zbraslavi u Brna-.
 

Rok 2012 jsme zahájili v zahraničí. Dne 14.1. se konala MVP v Norimberku. Zde jsme měli přihlášené dvě favoritky a obě ve třídě vítězů. Nejdříve do kruhu nastupovala CH.Hortenzie z Třebaňského údolí. Velice zaujala jak výstavní komisi, tak i všechny lidi kolem kruhu. Vyšlapovala si velice jistě a tím i když měla ještě další 2 fenky ve třídě, jasně vyhrála V1 ,CAC a postupovala dále.V dalším kole šlo o získání titulu CACIB a to se nám též podařilo. BOB získal pejsek ze třídy mladých, který byl poprvé na výstavě a byl moc krásný.

GCH.Fortuna Chér pod Měndou ve třídě byla ještě s Beliskou ze Slunečného útesu. Obě fenky chodily moc krásně, ale V1,CAC pan rozhodčí udělil našemu miláčkovi a tím postoupila ještě jednou, kde si vychodila  známku CACIB. Nakonec ještě nastoupila o známku BOB. .Známku BOB získal krásný pejsek Ch.Jess Satya. Domu jsme se vraceli velice unavené a velice šťastné.

G Ch.Fortuna Chér pod Měndou tím dokončila všechny tituly pro získání MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIÓNA.  Výstavu posuzoval pan rozhodčí Robert Kubeš