Dne 27.11. se konala Speciální výstava čivav v Nižboru. Příprava a organizace tentokrát byla na našem klubu a tak jsme se vložili do práce vlastně skoro o měsíc dříve. Výzdoba sálu a zvládnutí výstavy s 230 pejsky bylo opavdu hodně náročné. Naše Hortenzie nastoupila v mezitřídě a vychodila si známku V1, CAC a Růženka ve třídě šampionů byla sama také lehce získala známku V1,CAC.Neměla jsem na výstavě moc času na rozchození našich pejsků a tak většina z nich se umístila se známkou V3 a V4.Posuzoval Jůza Beradze v GruzieNaše Ch.Clívie z Třebaňského údolí splnila  titul Klubový champión Chihuahua Klub ČR o.s. a získala diplom a krásný pohár.

26.9.2010-NÁRODNÍ VÝSTAVA BRNO- Dnes jsme jeli na výstavu s Růženkou a
 Hortenzií.   Růža ve třídě vítězů získala ze čtyř fen V1 CAC,Národní vítěz. Horynka na své čtvrté výstavě ve třídě mladých,dostala svého čtvrtého CAJCe,a Junior BOBa. Odchovy po našem Alvíčkovi si také nevedli špatně. Derek Tyna-Mari získal V1 CAJC, a Celestýna Čokoládové štěstí VN1.


Dne 4.9. jako každoročně jsme se vydali do Rybníků u Dobříše, kde se konala již potřetí  Krajská výstava psů.Přihlášené byly ve třídě mladý feny krátkosrstý Hortenzie z Třebaňského údolí a zvítězila ve třídě s hodnocením V1,Vítěz třídy mladý. Jako druhá nastoupila Růženka ve třídě vítězů a získala V1,Vítěz třídy a Krajský vítěz. Posuzovala Zdena Jílková a to velmi pečlivě.Obě postoupily do odpoledních soutěží.V odpoledních soutěžích jako vítěz třídy mladý nastoupila Hortenzie a posuzovala Libuše Ubrová. Naše malá si vychodila 3.místo. Ještě jsme čekali na nástup Krajských vítězů ve skupině IX. a tu posuzovala Zdena Jílková. Růženka se vystavuje velice pěkně a ráda a také si vychodila 3.místo


Dne 29.8.2010 se konala MVP v Ml.Bol., kterou posuzovala Ing.Košťálová. Přihlášený byli CIB Alva z Třebańského údolí s tímto úspěchem: V2,Res CAC,Res.CACIB a naše malá Hortenzie ve třídě mladé feny krátkosrsté získala svůj 3 CAJC a JBOB. V odpoledních soutěžích byla vybrána do užšího výběru. Tím dokončila vše pro získání JUNIORŠAMPIONKA ČESKA.
Dne 24.7. pořádal náš nový klub výstavu v Praze. Celou cestu nám pršelo. Areál jsme od 8 hod. připravovali, aby se mohla konat klubová výstava Boston terrier klubu v ČR o.s., Havanského psíka a Chihuahua klubu ČR o.s..Vše probíhalo velmi pěkně a klidně. Před zahájením vystavování čivav, byl nášemu Alvíčkovi a Fortuně /Růžence/ předán Klubový šampion za splněné body v tomto klubu.Krásné dva poháry, které věnovala klubu pani Mgr.Božena Ovesná. Jako první z našich miláčku nastupoval ve třídě mladý INJI DOG-LOME a vychodil si svého prvního CAJCe.Jako druhá se připravila HORTENZIE Z TŘEBAŇSKÉHO ÚDOLÍ, její krásné předvedení bylo oceněno známkou CAJC a při nástupu o BOB, získala i toto ohodnocení.

V čivavách dlouhosrstých jsme měli ve třídě  vítězů přihlášeného C.I.B.ALVU Z TŘEBAŇSKÉHO ÚDOLÍ, který si vychodil známku V2,RES.CAC.Ve třídě  mladý  feny byla přihlášena ARANKA SWEED POD MĚNDOU, která získala svého prvního CAJCe.Nakonec nastupovala CH.FORTUNA CHÉR POD MĚNDOU a její suverenita ve vystavování ji přinesla krásného CACe a nakonec KLUBOVÉHO VÍTĚZE. Domu jsme odjížděli všichi tak utahaní a pejskové byli rádi, že se mohli proběhnout po našem dvorečku.

Náš odchov "E", (Exacum z Třebaňského údolí) který vystavovala pani Ohnheiserová se umístil na 1.místě a získal titul CAC. Odchov po Alvíčkovi si vychodil V4 /Eda z Levínského dvora/.

 


Dne 18.7. se konala národní výstava vMl.Boleslavi a jak se nám dařilo je možno se podívat na  http://www.chihuahuaklub.eu/VYSTAVA%20M.B.-.htm   ObrazekAlva a Fortuna /Růženka/ Národní vítěz, Růženka získala titul BOB, Naše krásná Hortenzie si vychodila titul CAJC  a Nejlepší jedinec a Ynji Dog-Lome známku výborná 2. V odpoledních soutěžích  se  obě dostaly ještě do užšího výběru.

Do Ml.Bol. jsme ráno vyjížděli za hrozného deště i tam v hale na nás kapalo, ale odpoledne se vyčasilo, pouze pár kapek spadlo při vyhlašování vítězů.Byl to krásný a úspěšný den pro naše milášky i nás.


Dne 12.6. se konala Krajská výstava v Rokycanech. Na tuto výstavu jezdíme každoročně. Vystavuje se na letišti nad Rokycany a pokud svítí sluníčko jako tento den, tak všichni vystavovatelé načerpají ne jen dojmy z výstavy, ale i sluníčko.Vystavovali jsme ve třídě mladý celkem 4 čivavy, dvě krátkosrsté a dvě dlouhosrsté. V krátkosrstých v psech se vystavoval Ynji Dog-Lom se známku Výborný 1,Vítěz třídy mladý, ve fenkách Hortenzie z Třebaňského údolí také se známkou V1,Vítěz třídy mladý. V krátkosrstých fenách se vystavovala Aranka Sweet pod Měndou  se známkou Výborná 2 a Chrpa z Třebaňského údolí  se známkou Výborná. Ve třídě vítězů nastupovala Grand šampionka Fortuna Chér pod Měndou a získala V1,Vítěz třídy vítězů a Krajský vítěz. V odpoledních soutěží získala ještě pohárek ceny diváků. Hortenzie v odpoledních soutěžích se dostala do užšího výběru. Domu jsme přijeli spálenÍ od sluníčka, ale moc šťastní.Tak zase za rok!!!


6.6. 2010 se konala v Klatovech Národní výstava psů.Posuzoval Rafal First z Polska. Nejdříve nastupoval Gladiol z Třebaňského údolí a získal známku V3, jako druhý náš miláček musel nastoupit C.I.B. Alva z Třebaňského údolí a vychodil si celkem V1,CAC,Nár.vítěz a BOB. Poslední ve fenkách nastupovala CH.Fortuna Chér pod Měndou a vychodila si V1,CAC,Nár.vítěz. Dnes se ji podařilo porazit Faustinku od Boromějek a tím získala posledního CAC pro udělení Český Grand šampiona.

29.5.2010      V Plzni se konala Krajská výstava psů,plemen FCI. Za Třebaňské údolí se zúčastnil za psi ve třídě mladých náš Gladiol a dostal V1,Vítěz třídy. Ve fenách byla po dlouhé době na výstavě Šarynka (Chaira Satya ) a ocenila ji paní rozhodčí Zuzana Brotánková také známkou V1,Vítěz třídy.Vzali jsme taká sebou naší Růženku,a ta navíc získala ocenění Krajský vítěz a v odpoledních soutěžích dokonce v IX.skupině FCI byla druhá.I přes malou účast vystavovaných psů nás tato umístění velice těší. Tak jsme za tuto sobotu získali tři medaile ,tři poháry.Jeden nám totiž přivezla naše kamarádka Jiřinka z z Lysé,kde byla Klubová výstava KCHČaN a tam jsme dostali pohár za čtvrté místo v soutěži TOP ČIVAVA. Příští týden nás čeká NVP v Klatovech. 

MVP LITOMĚŘICE

23.5.2010   Tentokrát jsme jeli s Alvíčkem a Růženkou na mezinárodku do Litoměřic. Není vždy posvícení, tak Alvuša chytil jen Výbornou a Růženka dostala "jen"Res.CAC. Před Růžou vyhrála její dlouhodobá soupeřka,hezká Faustinka od Boromějek. Snad příště jí to oplatíme.


MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

 25.4.se konala MVP v Českých Budějovicích. Výstavu posuzovala rozhodčí pí. Dolejšová. Ve třídě psi mladých byl přihlášen Gladiol z Třebaňského údolí a získal ocenění V4. Ve třídě šampionů byl přihlášen  C.I.B. Alva z Třebaňského údolí a získal V2,Res CAC a  Ch.Fortuna Chér pod Měndou ve třídě šampionů feny získala V1,CAC. Ve třídě otevřené psi  nastoupil syn našeho Alvíčka a získal V1,CAC  a CACIB. .Bylo nádherné počasí a i cesta nám krásně utekla, byl to moc pěkný výlet.

 


Národní výstava v Ostravě 11.4.2010

 Dne 11.4. nám začal den již ve 2 hod. ranní.Vyjeli jsme se podívat do Ostravy na NVP, kde byla přihlášena "Géčka" do skupiny mladých - pes a fena. Nechyběla ani naše Růženka ve třídě vítězů. Do Ostravy se jelo velice dobře a na výstavišti jsme byli mezi prvními účastníky. Gladiolek si vychodil V3  a Gloxinie známku Výborná. z počtu asi 14 fen. Naše ložisko byla Růženka a tak jsme byli napnutý jak ji to dopadne s fenkou, která byla v této třídě s ní přihlášená. Chodila úžasně a získala V1,CAC,Národní vítěz a BOB. Museli jsme tudíž čekat na odpolední soutěže na pohárek BOB. Ve  skupině IX.FCI chodila více než úžasně. Byla vybrána do užšího výběru a nakonec obsadila na bedně 1.místo a tím získala BIG. KRÁSNÝ POHÁR.  Růženka je zřejmě první čivavou ,která získala na NV ocenění BIG. (pokud není první ,prosím opravte nás) .Rozhodčí-Ing.Leoš Jančík


ŠAMPIÓN ŠAMPÓNŮ

Dne 30.1.2010 mi panička přihlásila na šampion- šampionů do Prahy do Hotelu TOP.

Zde byl přihlášen i Denis od Boromějek,Fortuna Chér pod Měndou, Faustinka od Boromějek a Colombina Bohemia Kevin. Rozhodčí pro skupinu IX. FCI  byla RNDr.Zuzana Brotánková. Každého samostatně prohlédla jak na stole, tak v pohybu a z těchto 4 si nakonec vybrala Faustinku a Fortunu /Růženku/. Hodně dlouho obě chodily a krásně se předváděly. Faustinka je již hotová fenka po štěňátkách . Po velkém posuzování se rozhodla do dalšího kola poslat Faustinku od Boromějek. Je to moc krásný pocit vidět, že obě jsou tak vyrovnané krásné fenky. Faustice blahopřejeme a mi to zase zkusíme opět příště.


KLUBOVÁ VÝSTAVA V OLOMOUCI 9.1.2010

1. Klubová výstavy Chihuahua klubu s.o. se konala dne 9.1. při Národní výstavě v Olomouci. Celkem bylo přihlášeno 87 čivav, ale pro sněhovou kalamitu nedorazily všichni.

Naše sestava :Yngi Dog-Lome-třída štěňat kr.psi   VN 1

C.I.B.Alva z Třebaňského údolí- třída vítězů psi V1,CAC

 Fialka z Třebaňského údolí-třída mladých- feny- dlouhosrstá V 3

  JCH.Fortuna Chér pod Měndou-třída otevřená- feny- dlouhosrstá V1,CAC,Nej.fena,BOB

  CH.Clívie z Třebaňského údolí-třída vítězů- feny- dlouhosrstá V2,R.CAC

   Nejlepší pár-ICH.Alva z Třebaňského údolí a  CH.Clívie z Třebaňského údolí 1.místo

    Nejlepší chovatelská skupina: z Třebaňského údolí 1.místo 

Tento rok naše CH.Fortuna Chér pod Měndou, touto výstavou dokončila ČESKÉHO ŠAMPIONA