14.1.2012 vyhrála Horynka CACIBa na MVP v Norimberku.


Dne 12.11. se konala v Nižboru Klubová výstava. Posuzoval kr.čivavy pan rozhodčí Ant.Mudra a náš miláček si zde vychodil známku V1,CAC,Klub.vítěz a BOB. Běhala zvesela, ocáskem si mrskala ,bylo to pro nás hezké zakončení letošního roku.


Dne 29.9.2010 jsme se účastnili NVP v Brně a Hortenzie si zde vychodila na své čtvrté výstavě ve třídě mladých svého 4 CAJCe a 4x byla p1170467orkom.jpgBOB Junior.Panička o ní řekla, že je moc šikovná její holčička. Do odpoledních soutěží jsme nenastupovali, neboť jsme měli jiné ještě povinnosti, tak příště a to již v mezitřídě!!!

 


4.9. jako každoročně jsme odjeli na Krajskou výstavu do Rybníků u Dobříše. Posuzovala Zdena Jílková a naše Hortenzie ve třídě mladý feny získala v1,vítěz třídy mladý. V odpoledních soutěžích nás posuzovala Libuše Ubrová a ObrazekHortenzie si vychodila krásné 3 místo


Na MVP v Ml.Bol. 29.8.2010 jsem získala svého třetího CAJCe ve třídě mladý a tím splnila vše pro Obrazekpřiznání titulu JUNIORŠAMPION ČESKA . Na všech výstavách jsem v odpoledních soutěží postoupila i do úžšího výběru. 

Tak co tomu říkáte!!! To je krása, takový krásný diplom a to pouze za tři výstavy celkem!!!To jsem ale šikovná psí slečna!!!To má ta moje panička za to že mě má moc ráda a neprodala mi nikomu.


Dne 24.7.2010 se konala v Praze 9 Klubová výstava chihuahua klubu ČR.o.s. a naše Hortenzie se předváděla opravdu krásně, i potlesk byl kolem kruhu slyšet!!! Vychodila si svého druhého CAJCe a na závěr šla ještě s ostatníma a byla vybrána na titul BOB.Nádherně si vystavování užila .To je již druhý CAJC na  českého junioršampiona!!!

 

ObrazekTak a je to přesně rok co jsem se narodila!!! A jak jsme to oslavili?

To byla ale sláva všichni ze smečky mi přišli na pomoc s dortíkem od paničky. Byl moc dobrý a těch dobrůtek kolem!!!Vždyť jsem její sluníčko od narození!!! Umím paničku obdarovat svoji krásnou povahou a jedna bez druhé by jsme být nedokázaly.

 


Brzy pojedem na svod a pak v červenci na Národní výstavu do Ml.Boleslavi,tam to již bude těžké.

Dnes je 26.6. a takto jsem si dnes užívala na dvorečku sluníčka. To vám je ale báječné.Každý kdo k nám přijde tvrdí, že jsem moc krásná čivava.

ObrazekPanička zase říká, že jsem hrozný závislák!!!,ale já z paničky nezpustím ani na chvilinku oči. Největší radost mam veček, když si mi vezme panička do postele. Tam chodím s Růženkou a to si pěkně umíme paničku hlídat, aby neodešla bez nás!!! Vždyť by jí bylo v postýlce smutno.

Dnes tu u nás byla velká návštěva a i s čivavkymi. To byl ale krásný den. Těch rukouch co nás chovalo bylo, to by se nám ale líbilo každý den!!!

Dne 6.7. jsem odjela do Nižbora na svod. Pan rozhodčí si mi nechal projít a na stole jsem ukázala zoubky a bez slova nám oznámil je krásná!!! a chovná !!!

ObrazekDnes 18.7. odjíždíme na NVP do Ml.Bol. a já ve třídě mladý feny nastoupím na velké výstavě. Hortenzie zde chodila jako kdyby to bylo její každodenní a opravdu moc krásně chodila a tím získala titul V1,CACJ,Nej.ml.jedinec a v odpoledních soutěží ještě byla vybrána do užšího výběru kde posuzoval polský rozhodčí.


Panička mi již přihlašuje na první výstavy!!! 

Jsem po Růžence Obrazekto nejrozmazlovanější stvoření na světě!!!

Kam se panička pohne, tam musím za ní a sleduji ji na každém kroku! Dokáži se pěkně naštvat, když pohladí někoho jiného než mě. Jsem opravdu paničky srdíčková záležitost!

Obrazek12.6. jsem se vypravila na moji první výstavu do Rokycan. Ve třídě mladý feny jsem si vychodila známku výsborná 1, Vítěz třídy mladý a všem rozhodčím jsem se moc líbila.V odpoledních soutěžích jsem se dostala ještě do užšího výběru. Bylo krásné počasí ,sluníčko svítilo co to šlo a já Obrazekpoznala co to ode mne panička vlastně chce.

Jsem mojí paničky velmi šikovná slečna psí a panička na moji karieru se moc těší!!!

Věří, že se mi na vsýtavách bude líbit a že budu moc šikovná. Kdo k nám přijde, každý kouká na moji hlavičku a moc se každýmu líbím!!!

Tak mi držte palečky ať udělám své paničce také velkou radost.

Za odměnu smím s Růženkou denně do její postýlky a tam si to zase užíváme s Růženkou.Obrazek

Jinak jsem doma docela kápo!!!

Tak se uvidí, jak se to povede!!!


Ale sluníčko letos je krásné i poslední zářijové dny a tak trávíme chvilky vyhřejváním na sluníčku na dvorečku. To se mi moc líbí, panička dala fotečky ze dvorečku i do fotoalbumu, tak se podívejte, jak mám to sluníčko ráda.Obrazek

Takto již trénuji na výstavní postoj, co tomu říkáte???To budu asi zase velká konkurence po Růžence?

To zase budu hodně lidem ležet v žaludku co ???

Tak držte palečky, ať nám všechno vyjde jak má a brzy se uvidíme někde již ve třídě dorostu na výstavě.

ObrazekNaší Hortenzii je již půl roku a čekáme jak nám dopadnou zoubky. Má krásnou hlavičku a je čím dál více větší mazlíček paničky.

 Půl roční naše krasavice!!!

A že mi to sluší.Panička mi stále kontroluje, jak na nějaké výstavě.Už aby bylo sluníčko a já mohla zase na travičku, to budou krásné fotky.

ObrazekTak jsme zůstaly jako velké kámošky a moc nám to sluší. Jsme hrozně mazlivé a bez paničky nedáme ránu. Když si lehne, tak honem spěcháme si lehnout na ni.

A je nám 3/4 roku. Jsem krásná čivavka, slečna k pohledá


Tak tady Vám představuji novou moji kámošku, která se sice narodila asi o 5 dní později než já a jmenuje se Chrpa z Třebaňského údolí.

To aby mi na tom psím světě v domě štěňátek nebylo smutno.Až se nás maminky nabaží, tak si spolu budeme hrát.Zatím ale na sebe vrčí a maji strach, aby si nás některá maminka nepřivlastnila obě.Obrazek

Tak běhám jako dráha, musím si ten svět vyšlapat. Je mi příjemně v tomto teplém létě, mam totiž krátký kožíšek po tatínkovi.Již mi chutná i masíčko od paničky.

Několikrát jsem se již počůrala paničce do postele!!! To se ale nesmí a tak se na mě zlobila.Obrazek

Ahoj, koukejte jak jsem vyrostla, je mi 5 týdnů a vážím skoro půl kila. Jsem velice čiperná a tak se váha zvedá velmi pomalu.

Strašně zlobím, stále bych chtěla ležet paničce v posteli, ale jelikož tam dělám i loužičky, tak mi to panička nechce dovolit.

Vidíte jak mi ta lumpárna kouká z očí!!!ObrazekObrazekZlobím všechny i malou Chrpu, ta se dnes začala již také bránit. Běháme po velké ohrádce a pak nakonec upadneme do pelíšku a honem zase chvilku spinkat.

Tak zase příště nějaké novinky.Co říkáte? Jak nám to spolu sluší?Obě jsme sluníčka naší paničky a zůstaneme doma na rozšíření dalšího chovu. 


ObrazekVše začalo 29.5.2009. Páníček se rozhodl nakrýt Arnetku z Třebaňského údolí krátkosrstým pejskem Rey Cherí pod Měndou a tak jsme se za ním vypravili. Arnetce se to moc nelíbilo, již je také starší dáma, ale páníček se nedal přesvědčit. Čekalo se zda-li ji začne bříško růst a zvětšovat! A povedlo se. Arnetka čeká miminka. Panička si myslela, že tam budou alespoň dvě, ale dne 25.7. přišla na svět krásná bílá fenečka se zlatohnědou hlavičkou a váhou11 dkg. Arnetka se o ni svědomitě stará a komtesa Hortenzie se má skvěle k světu. 

Podle první znaků to bude asi fenečka krátkosrstá a tak první kraťanda u nás v chovatelské stanici. Desátý den po porodu její váha vystoupala již na 20 dkg. Začíná být již pěkný cvalík.Další nové informace přidáme jakmile bude něco hezkého a zajímavého.

Dnes 6.8. jesm poprvé otevřela oči!!!Koukám jaký ten svět vlastně je.